Povedlo se nám

Povedlo se nám

Fotografie z našich akcí

Září jsme užívali v podobě seznamování, krásného počasí, akcí a společným výšlapem s rodiči. Viz fotogalerie jednotlivých tříd.


TŘÍDA BROUČCI

U Broučků jsme se seznámili pohybovými hrami, krásným počasím, prací s modelínou, interaktivní tabulí a také kvalitním odpočinkem:)

TŘÍDA KOŤATA

Koťata se po prázdninách sešla hned u několika oslav dětí. Společně jsme si zahráli seznamovací hry, spolu se všemi dalšími třídami se účastnili tradičního výšlapu. Milujeme opičí dráhy v rámci ranního cvičení, užíváme teplíčka. Přivítali jsme taky pana bubeníka, který nás učil.

TŘÍDA MOTÝLCI

Motýlci se po prázdninách sešli také radostně. Společně nastartovali akci "akvárko". Narodil se jim dokonce vodní šnek a tak se děti nechaly inspirovat a vytvořily šnečí farmu. Ze stromku v šatně vytvořily jablůňku, spoustu staveb ve třídě a dokonce "pavučinu přátelství". 

TŘÍDA ŠTĚŇATA

Štěňátka se také sešla s radostí. Děti mezi sebe uvítaly další členy, oslavily společně narozeniny Kubíka a Julinky, započaly "atletit". Společně podnikají výlety do okolí a rovněž se účastnily tradičního výšlapu i s rodiči.

TŘÍDA ŽABKY

Naše odloučené Žabky se také sešli radostně a v jejich stylu i početně. Uvítali nové děti, užívali krásného počasí. Udělali si výšlap na hlavní budovu a učili se bubnovat. Rovněž se účastnili již tradičního Výšlapu s rodiči, z předškoláků se stali malí atleti a oslavili společně narozeniny ve třídě.

SPOLEČNÁ DRAKIÁDA 


Říjen - další příjemný, teplý měsíc. Děti i paní učitelky se po prázdninách pěkně rozkoukaly, naladily, seznámily a opět začaly podnikat každodenní dobrodružné výpravy za vzděláváním. Každá třída měla své " osobní" projekty a radosti, společně jsme si pak užili fotografování, moštování a Světýlka. 

TŘÍDA BROUČCI

Broučci v rámci výtvarné výchovy mj. tiskali bramory a vázali do pytle. Trénovali ranní rozcvičky, tance, dramatizovali pohádku O řepě a trévali časovou posloupnost děje. Společně jsme si pak užili divadélko a Světýlka.


TŘÍDA KOŤATA

Koťátka oslavila narozeniny, vyráběla např. lucerničky, rovněž je navštívil pan fotoraf a vymyslela spoustu staveb ve třídě i venku. Velmi je bavilo učení s přírodninami - listy, kaštany, žaludy, včetně jejich sbírání. Děti poctivě pracovaly při ukázce moštování. Baví je externí atletika a poznávání okolí školky.TŘÍDA MOTÝLCI

Motýlci sklidili poslední jahodu ze svého záhonku a společně ochutnali. Dlabaly dýně, tvořily výtvarně stromky ( za doprovodu písně Pod naším okýnkem), stavěli jako o závod ( věžě vítězí) a vyráběli duchy jako výzdobu na zahraud MŠ. Překvapení, jak se daří jejich akváriu přineseme zase třeba příště:)


TŘÍDA ŠTĚŇATA

St졡nata tvořila, sbírala přírodniny, začala pracovat na předškolní přípravě nejstarších dětí a také se účastnila všech osatních školkových akcí. Výtvarně zavařovala ovoce, začala pozvolna trénovat na vánoční besídku. 


TŘÍDA ŽABKY

Žabky mimo jiné vyráběli vlastní vitamínovou bombu, propadli listohrabání, skládání přírodních obrázků právě z listů. Díky tomu, že jsou naše odloučené pracoviště, tak mají bohaté zkušenosti s vycházkami. Dokonce i na moštování k nám, na hlavní budovu to měli s naučnou procházkou. Třída využívá své komornosti a děti jsou tu nadmíru spokojené ( na foto např. pokusy s vodou).