Povedlo se nám

Povedlo se nám

Fotografie z našich akcí

Květen, dělá nám radost krásné počasí, bohaté zážitky a začínáme se pomaličku těšit na prázdniny. Navštívilo nás pojízdné dopravní hřiště, psovodi letiště Praha i IZS Hasiči Roztoky. Děti měly šanci se dívat, ptát, prohlížet a i si ledacos vyzkoušet na vlastní kůži.


TŘÍDA BROUČCI

Tvoříme venku i vevnitř. Učíme se, co se do nás vejde, máme se dobře a z každé paní učitelky si bereme jen to nejlepší. 


TŘÍDA KOŤATA

Vše výše zmíněné si nenechala ujít ani Koťátka. Na obrázcích mimo jiné individuální hra s pexesem, hrátky venku i za deště, fascinace z psovodů a hasičského sboru.


TŘÍDA MOTÝLCI

Motýlci pojali květen ještě akčněji, než ostatní třídy. Pro tentokrát se hlavním aktérem stala i maminka motýlího žáka. Děti si s ní užily pokusy. Dále se tvořily ručně zdobené svíčky, učila se pravidla silničního provozu a základy kynologie:) 


TŘÍDA ŠTĚŇATA

Štěňátka se mimo společné exkurze pustila do zahradničení - sázela a darovala maminkám Slunečnice k MDM. Nevadí jim ani déšť, zdokonalují ranní pohybové hry.


TŘÍDA ŽABKY

Žabičky zopakovali pravidla silničního provozu a taky zdravé tempo chůze. Nutno podotknout ( a pochválit), že na každou větší akci se třída přesouvá vycházkou na hlavní budovu. Nechyběli oslavenci, stavitelé ani malí psovodi:)


Duben, další veselý a slunkem zalitý měsíc. Nevadí nám ani aprílové počasí, "tvrdá práce", výšlapy okolím. Začali jsme aprílem a poslední den v měsíci vyprovodili všechny čarodějnice a užili si maškarní rej ve třídě i na zahradě.

TŘÍDA BROUČCI

Broučci uvítali záchranáře, ale dokonce i živého přítele - pískomila! Čarodějnice si vychutnali na maximum, stejně jako koncert...Let na koštěti na čas byl však jen ve školce:) Vyrábění zvířátek z papíru a mnoho dalšího...

TŘÍDA KOŤATA

Koťata milují pohyb, hry, nové nápady a kreativní činnosti. Čarodějnice si užili se vším všudy a koncert ZUŠ zakončili na dětském hřišti na Solníkách.

TŘÍDA MOTÝLCI

Motýlci oslavili Den Země. Užívají si stolování venku a tvoření domků pro různé přírodní stvoření. Neminuly je ale ani nevšední dny jako Čarodějnice, koncert žáků ZUŠ, již zmíněný Den se zdravotníky aj. Akvárku se stále daří ( :-) ), dokonce ještě povyrostlo (tento měsíc na foto není). 

TŘÍDA ŠTĚŇATA

TŘÍDA ŽABKY

Žabičky hltali ukázky zdravotníků stejně tak, jako návštěvu pasení oveček s čerstvými jehňátky u pana Zděbla na Řivnáči. Navštívili společně se zbytkem školky koncert žáků ZUŠ, čarodějně zaplesali na zahradě MŠ a vyprovodili čarodějnice. I tento měsíc patřil oslavencům:)

Březen, za kamna vlezem. My už se naopak těšíme, až vylezeme nejen od kamen, ale hlavně do přírody a za dalším dobrodružstvím.


TŘÍDA BROUČCI

Třídní hry, nový koberec s panákem, společné vymýšlení hry i  divadlo za odměnu. Jako všechny ostatní třídy topíme Moranu a voláme na jaro. 


TŘÍDA KOŤATA

Koťata rovněž navštívila opravdovou školní výuku. Vyprovodila dlouhou zimu a mnoho energie věnovala úklidu zahrady a oslavám svátku jara. V fotogalerii např. výzdoba kraslic. 


TŘÍDA MOTÝLCI

Motýlci navštívili s předškoláky ZŠ Cihelna. Starali se o úklid zahrady, upekli domácí jidášky a společně utopili Moranu (zimu).


TŘÍDA ŠTĚŇATA

Stříháme, lepíme, vymýšlíme, vyprovázíme zimu a zdobíme vše na jaro...


TŘÍDA ŽABKY

Březen na našem odloučeném pracovišti - Žabkách. Užili si divadlo, zahradničili a pracovali ze všech sil. Společnými silami vyrobili postavu Morany z tvrdého pečiva a společným pochodem celé školky jsme se pokusili ji ( zimu) " utopit " ve Vltavě. Děti trénují hláskování a samotné hlásky jak ve třídě, tak měli tento měsíc i možnost navštívit výuku v ZŠ Cihelna. Děti byly správně nervózní, ale nakonec se jim ve škole moc líbilo. I samotné paní učitelky děti moc chválily.


Únor bílý, pole sílí. Sněhu jsme si pravda moc neužili, zato dobré nálady a zážitků do sytosti. Nejkratší měsíc v roce byl ve znamení Masopustu, zkoumání různých okruhů profesí a pozvolného se těšení na jaro. Pozorovali jsme přírodu, změny v ní postupně zaznamenávali a následně nejen výtvarně zpracovávali. Nechyběl zdravý pohyb, nácvik nových básniček a písniček a v neposlední řadě radost z probouzející se zahrady naší mateřské školy i jejího okolí. Jako odměna nás navštívilo externí divadelní představení. Předškolní děti pak čekal screening školní zralosti, který vcelku pěkně a pro nás hrdě zvládly. 


TŘÍDA BROUČCI

Broučci si užívali pohybu, divadélka a rovněž maškarního rejdění v maskách. Masopustní veselici protáhli až k tématu o řemeslech. Děti poté čekalo další, troufneme si říct nejoblíbenější téma celého školního roku a to Pohádky a pohádkový svět. 


TŘÍDA KOŤATA

Koťata se tento měsíc věnovala přípravám dětí na opravdovou školu, hrám na ni, seznámení se s jejími pravidly a prací dospěláků . Dominantním tématem byl ovšem Masopust a období těšení se na počínající jaro a vše s ním spojené. Nevydržela a vyrobila si alespoň první sněženky z barevných papírů, střihu a obtisku své dlaně. Nezapomněla ani na pravidelné cvičení, tentokrát i s hudebními nástroji. Předškoláci si nadále užívají pravidelné atletické průpravy v ZŠ Cihelna. Celou školku rovněž navštívilo externí divadlo a proběhl screening školní zralosti pro předškolní děti.  Všichni si pak užili přípravy i samotný masopustní rej a také oslavu s vynikajícím dortem pro malého šikulu.


TŘÍDA MOTÝLCI

Motýlci prozkoumali roztocké Skalky i jiná krásná zákoutí. Navštívil je maskot z Gymnathlonu, který jej inspiroval k ještě větším sportovním výkonům. Děti si společně s paní učitelkami užili klíčení mungo semínek a svou imunitu a dobrou náladu posílili ještě vařením ( vyráběním) vlastního citronového čaje. Závěrem si užili hudebně - divadelní pásmo spolu s ostatními třídami. 


TŘÍDA ŠTĚŇATA

Štěňátka bodovala s tématem Moje tělo. S nadšením vyráběla rekvizity k masopustnímu veselí. K ranní rozcvičce jim skvěle posloužil padák.


TŘÍDA ŽABKY

Žabky tento měsíc vyzkoušeli téměř devatero řemesel. Navštívili společně poštu, vyprali prádlo na valše ( z vlastnoručně ustrouhaného mýdla), uvařili si dobroty ve třídě. Po zásluze popřáli dalšímu oslavenci. Téma končící zimy a zimních sportů pojali s humorem i umem a vznikly tak krásné pružné drátkované postavičky. I nadále si užívají komorní, avšak  ničím nešizenou atmosféru téměř "soukromé" školky. Leden - prý pocitově " nejdelším" měsícem v roce. Nám utekl jako voda a rozhodně jsme se v něm neměli možnost nudit. Posuďte sami...


TŘÍDA BROUČCI

Broučci vyráběli, společně jsme si užili divadélko, užívali poslední sníh a započali téma Masopustu s krásnými maskami. Ranní cvičení a hry jako pravidelná radost. Navlékání korálků a vyrábění krmítek jako řízená činnost.

TŘÍDA KOŤATA

U Koťátek se započalo vzpomínkou a vyráběním na téma Tři králové. Společně jsme za tímto účelem navštívili i komentovanou prohlídku Levého Hradce, stejně jako ostatní třídy. Oslavili jsme narozeniny, užívali posledního sněhu i četné výtvarné práce. Naše témata v tomto měsíci doslova sršela radostí - Zimní sporty, Zima je tady, Čas pohádek. Navštívilo nás divadélko a zimního náčiní jsme si užili jak venku ( boby), tak ve třídě ( speciální lyže, koulovaná). Pomalu se začínáme těšit na jaro:)

Pro krásný zážitek vkládáme obrázek veledíla našich paní kuchařek k dětské svačince. 

TŘÍDA MOTÝLCI

U Motýlků bylo živo, jako vždy. Děti shlédly dentální program a naučily se čistit si zoubky ještě efektivněji. Výtvarné řádění se jim jako vždy povedlo, avšak tomuto měsíci dominovalo jasně téma Řemesla. Nejprve zkusily manuální zatloukání hřebíčků s dohledem a dopomocí, které dopadlo fantasticky. Zednická příprava proběhla rovněž výborně. S druhou paní učitelkou pak upekly fantastické domácí rohlíky a to doslova od začátku do konce. Nadšené děti si pak mohly výsledek společného snažení odnést domů na ochutnání. Školkovou zahradu pak řadu dní zdobily nádherné ledové ozdoby právě z dílny Motýlků. 

TŘÍDA ŠTĚŇATA

Štěňata se rozhodla tento měsíc prezentovat jako sportovci a dodali mimojiné foto z atletické průpravy pro předškoláky. Toto velmi oblíbené cvičení vede ještě oblíbenější trenérka p. Vlaďka Hanousková. Dětský úsměv tato slova dokazuje:) Počátek měsíce patřil rovněž jako u ostatních tříd tématu Tří králů, konkrétně vyrábění jejich koruny. Štěňata se následně vrhla rovnýma nohama do další kreativní práce - výtvarné ztvárnění sjezdového lyžování a na obr. prezentovanou malbou křídou - Zvířata ve volné přírodě v zimě.

TŘÍDA ŽABKY

Žabky jako vždy přirozeně originální. Například téma Lidské tělo vyzkoušeli doslova na vlastní plíce:) . Názorně si poslechli srdíčka navzájem, vysvětlili princip zažívání a vůbec fungování lidského těla včetně smyslů. Vzhledem k tomu, že je to velmi ukázněná třída, navštívila je jako dárek opravdová sanitka. Děti si mohly prohlédnout její interiér i záchranáře. Na hlavní budovu si pak vyšli na divadélko. V mezičase řádí na své zahradě a pravidelně navštěvují atletickou průpravu pro předškoláky. Z výtvarné práce je nadchla plastelína a hmatově - zrakové hry. 


Prosinec - nejlepším je měsícem v roce, těšíme se na Vánoce. A nejen to:) Sami koukněte...


TŘÍDA BROUČCI

Děti z Broučků ukázaly, že jsou v nich čertiska i andílci. Uvařily si čertí guláš, poctivě se učily i zaslouženě trávily chvíle volnou hrou. Pečení cukrátek byla bezvadná zábava. Nakonec je navštívil i opravdový Mikuláš s Ježíškem. Čekání na něj si děti natěšeně krátily výtvarnou výchovou i radovánkami ve sněhu. Předvánoční čas následně korunovala vánoční třídní besídka. 


TŘÍDA KO´´ŤATA

Koťátka rovněž vyráběla ozdoby na městský vánoční stromek na náměstí. Společně se štěňaty trénovala na besídku tříd. Navštívil je Mikuláš. Ježíšek se letos přesně trefil do vkusu dětí a přinesl vysněnou kuličkovou dráhu, výukové předměty, mozaikové a magnetické stavebnice a " nesmrtelné" dřevěné hračky. Velmi dychtivě děti rozbalily a vyzkoušely set nových autíček i silnic. Prosinec byl zkrátka měsícem splněných přání:)  Besídka třída dojala nejen rodiče a dětem se moc povedla. Tento měsíc také patřil několika oslavencům a vycházce za vánočními kapry.


TŘÍDA MOTÝLCI

Motýlci poctivě zkoušeli na besídku, užívali sněhu, zabíhajícího akvárka. Čert je neodnesl, Ježíšek naježil a besídka se povedla na jedničku. Byli se podívat také na výlov kaprů a společně ochutnali vánoční cukroví.

TŘÍDA ŠTĚŇATA

Jak vypadal příchod Mikuláše do školky ? Vánoční atletika, třídní stromeček? U Štěňátek právě takhle... Na závěr třídní Tři králové.TŘÍDA ŽABKY

Žabky poctivě vyráběly ozdoby, zdobily stromeček, očekávaly příchod Ježíška ( dočkaly se) a secvičily mezitím nádhernou vánoční besídku. Třída, volná hra i  řízená činnost doslova dýchá pohodou a radostnou atmosférou této "rodinné" třídy. Navštívil je sám Mikuláš s nadílkou, vypustily lodičky a za odměnu si vyjely do Prahy na představení v Divadle S+H. 
Listopad, listopad, lísteček nám na zem spadl. Sbíráme nejen lístky, ale i vědomosti a začínáme trénovat na vánoční besídky... 


TŘÍDA BROUČCI

Broučci se seznámili se svátkem Dušiček. Téma využili i ke hrám. Svědomitě pracovali na pracovních listech, pocvičili mimo jiné i plíce. Závěrem měsíce si s gustem užili první sníh... 

 


TŘÍDA KO´ŤATA

Koťátka se rovněž ráda postrašila. Naučila se básničky, doslova se vyžívala ve výtvarné činnosti. Koncem měsíce se začala těšit na nadílku od Mikuláše a poctivě trénovat na vánoční besídku. První sníh byl nejlepším nečekaným dárkem. Obrázek jsme zařadili rovněž z atletiky a tématu Moje tělo.TŘÍDA MOTÝLCI

Motýlci jako ostatní třídy navštívili koncert ZUŠ. Vyráběli ozdoby na městský vánoční stromeček. Provedli si několik pokusů s vodou. Bádali, zařídili broučkům hmyzí hotel a zkoumali např. kapky vody pod třídním mikroskopem.